DLA DUCHA

Tenis już od najmłodszych lat zapewnia wzrost i rozwój na dwóch płaszczyznach.

Po pierwsze rozwój mentalny. Trening tenisowy rozwija samodyscyplinę i samokontrolę. Uczy myślenia strategicznego oraz stawiania i realizowania wyznaczonych sobie celów. Do tego zapewnia kontakt i budowanie relacji z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach, wsparcie w rozwoju kariery, przyjaciół na całe życie oraz po prostu dobrą zabawę w duchu pozytywnej rywalizacji. W kodzie dyscypliny od samego początku wpisane są zasady gry fair play, które tworzą dobre nawyki dla Twojego dziecka, na teraz i na przyszłość.

DLA CIAŁA

Gra w tenisa trenuje szybkość, ćwiczy refleks, poprawia wytrzymałość, a charakterystyka gry wzmacnia kości. Wg badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Harvarda, u osób grający w tenisa ok. 3 razy tygodniowo, o ponad 50% zmniejsza się ryzyko przedwczesnej śmierci. Uwaga i myślenie strategiczne konieczne w tenisie powodują wytworzenie większej ilości nowych połączeń mózgowych, które usprawniają umysł i pozwalają zachowanie jego sprawności również w okresie późnej starości. Dobrze zagospodarowany czas i wartości związane ze sportowym trybem życia wpajane już od dziecka znacząco zmniejszają ryzyko sięgania po używki , za to zwiększają pozytywne nastawienie do życia. W przeciwieństwie do sportów walki czy gier zespołowych tenis pozbawiony jest fizycznego kontaktu z przeciwnikiem, a więc i ryzyka kontuzji z tym związanych.

DLACZEGO TENIS 10?

Program Tenis10 objęty jest patronatem Prezydenta, Ministra Edukacji oraz jest intensywnie wspierany przez Agnieszkę Radwańską. Jest on ogólnoeuropejskim programem szkoleniowym dostosowanym do poziomu rozwoju i zdolności Twojego dziecka. Korzystają z niego aktywnie tenisiści we Francji, Niemczech czy Hiszpanii. Ma on na celu ułatwienie dzieciom szybkiego i przyjemnego poznania i opanowania podstawowych umiejętności taktycznych i technicznych dostosowanych do ich możliwości fizycznych i psychofizycznych. Jest to metoda, która jest dopasowana do wzrostu i rozwoju Twojego dziecka. Najmłodsi zaczynają na zmniejszonych boiskach, mniejszymi rakietami i dużymi piłkami ćwicząc koncentrację i wyznaczanie sobie celów. Stopniowo rośnie rozmiar kortu oraz rakiety, a trenerzy uczą rozwijać kolejne umiejętności. Program Tenis10 w nim na naukę rozwiązywania problemów, doskonalenie motywacji wewnętrznej, wprowadza elementy radzenia sobie ze stresem turniejowym, kształtowania techniki docelowej, doskonalenie poruszania się na korcie, pewnej gry w sytuacjach meczowych, uczy podstaw gry podwójnej, oraz kompleksowo rozwija sprawność motoryczną.

Autorka: Dominika Babik

o180 Kreatywnie Pozytywnie - Agencja Reklamowa

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE