Plakaty, poduszki, figurki, kubki. Nawet mój salon Saboro Premium Massage wita gości skrzydlatym koniem.

 

Konie w moim życiu pojawiły się już w dzieciństwie i zostały do dziś, a czasami myślę, że na zawsze, bo im więcej spędzam z nimi czasu i doskonale swoje umiejętności jako jeździec, tym bardziej je doceniam i podziwiam.

Majestatyczna, atletyczna sylwetka konia, harmonizuje się z jego spokojnym charakterem i nutą ognistej swawolności w jego zwierzęcych odruchach. Już poza ujeżdżalnią na której spędza godziny trenując razem z jeźdźcem, a nierzadko też sam będąc trenerem dla jeszcze niedoświadczonego ucznia.

W koniach uwielbiam ich spokój i zdecydowanie.

Nie ma dla mnie chyba nic przyjemniejszego niż galopowanie na jego grzbiecie, przytulanie się do końskiej grzywy, wspólne spacery czy czyszczenie jego futerka .

Jest coś magicznego w tych długonogich zwierzakach, które od wieków fascynują malarzy i innych artystów.

Osobiście dotyka mnie, kiedy człowiek nie docenia koni, a nie rzadko traktuje je w bestialski sposób dla własnego użytku.

 

Nie tylko w pseudo – stadninach koni, gdzie traktuje się je przedmiotowo. Konie nie mają odpowiednich warunków bytowania, a nad bezpieczeństwem jazd rekreacyjnych czuwają często niekompetentni ludzie, na czym cierpi koń.
Dlatego doradzam aby podjąć świadomą decyzję co do wyboru stajni. Przede wszystkim zwracaj uwagę na:
- warunki w których znajdują się konie,
- czy osoba prowadząca zajęcia posiada odznakę jeździecką i dyplom PZJ potwierdzający takie kwalifikacje, nie bój się o to pytać
- wiek konia, ich stan zdrowia, płeć, ogólna kondycja fizyczna
- ile godzin dziennie trwa „praca” konia w postaci jazd, czy jest to adekwatne do jego wieku, płci i ogólnej kondycji oraz predyspozycji
- czy są udostępnione podstawowe przybory do jazdy( kask, kamizelka, bat), a jeśli nie czy zostałeś o tym uprzednio poinformowany
- ile osób odbywa jazdę pod okiem jednego instruktora
- cena jazdy, w zależności od wielu czynników nie powinna być niższa niż 60 zł/1 h,

Mimo, że sama trenuje pod okiem trenerki, medalistki w skokach przez przeszkody, w przepięknym miejscu, gdzie każdy koń jest szczęśliwy, to wiem, że nie wszędzie jest tak ”kolorowo „ . Nie bój się zapytać, dokonuj świadomych i odpowiedzialnych wyborów.

Jeśli macie ochotę spróbować zaprzyjaźnić się z koniem, to zdecydowanie świetny wybór... a może i ten właśnie okaże się miłością od pierwszego wejrzenia.

Autorka: Marta :)

o180 Kreatywnie Pozytywnie - Agencja Reklamowa

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE